Zapraszamy na naszą nową stroną:

https://zspwtargowek.eduwarszawa.pl/

Jako główny kanał informacji wykorzystujemy dziennik elektroniczny Librus. 

Dzięki temu wszyscy mają równe szanse i dostęp do informacji. W szczególnych sytuacjach nauczyciele i uczniowie wspierają się komunikatorami z mediów społecznościowych.

Szkolny regulamin pracy zdalnej zakłada realizację podstawy programowej zgodnie  z dotychczasowym planem. Nauczyciele dbając o możliwości psychofizyczne uczniów kontaktują się z nimi jeden raz w tygodniu i zadają pracę na wszystkie lekcje z danego tygodnia. Odpowiadamy na zapytania uczniów, wyjaśniamy i wspieramy. Oceniamy wykonywane zadania, aktywność i jesteśmy elastyczni mając na uwadze sytuację domową ucznia i jego dostęp do komputera i internetu. 

Wychowawcy są w stałym kontakcie z uczniami i rodzicami. 

Nauczyciele pracują z wykorzystaniem podręczników, polecają do wykonania zadania z zeszytów ćwiczeń a także współpracują z uczniami korzystając , między innymi z poniższych źródeł i narzędzi:

  • tematyczne strony www w zakresie kształcenia zawodowego;
  • bezpłatne aplikacje umożliwiające sprawdzanie wiedzy on-line, np. Quizlet, Kahoot, , Quzizz, algorytmymaturalne.plkwalifikacjewzawodzie.pl; w3schools.com/
  • własne tutoriale i instrukcje;
  • prezentacje multimedialne własne i wybrane z sieci;
  • Zoom, Skype, Messenger, EDMODO, Classmarker, Padlet;
  • artykuły i prasa branżowa online;
  • e-podreczniki;
  • filmy instruktażowe do zadań;
  • oferta programowa TVP
  • materiał edukacyjne ze strony MEN.

W Librusie działają nie tylko uczniowie i nauczyciele. W zakładce „Ogłoszenia” szkolny pedagog regularnie podpowiada nam wszystkim jak pomóc sobie emocjonalnie z tą szczególną sytuacją, jak radzić sobie ze stresem i jak można wesprzeć innych.

Szkolna biblioteka regularnie wskazuje nam sposoby na dostęp do e-booków i przekazuje informacje o ofercie filmów, spektakli telewizyjnych, programów edukacyjnych i popularno-naukowych, z których możemy korzystać.

Nasze zdalne godziny wychowawcze to życzliwa pomoc w zrozumieniu pandemii koronawirusa i nieustanne przekonywanie do stosowania się do zaleceń GIS i MZ. 

To także edukacja w obszarze wzajemnego zrozumienia i troski o innych.

Prosimy o informacje zwrotne od uczniów nauczycieli i rodziców w celu usprawnienia dalszej współpracy.

W sytuacji utraty dostępu do dziennika elektronicznego Librus  należy skontaktować się ze szkołą telefonicznie  - tel.  22  811 01 13  lub mailowo -  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.