Szkolne obchody Święta Niepodległości

• szkolne obchody Święta Niepodległości_16New
  • szkolne obchody Święta Niepodległości_17New
  • szkolne obchody Święta Niepodległości_18New

link do filmu na szkolnym facebooku

Ślubowanie klas pierwszych

• Ślubowanie klas pierwszych_1
  • Ślubowanie klas pierwszych_2
  • Ślubowanie klas pierwszych_3
  • Ślubowanie klas pierwszych_4
  • Ślubowanie klas pierwszych_5
  • Ślubowanie klas pierwszych_6
  • Ślubowanie klas pierwszych_7
  • Ślubowanie klas pierwszych_8
  • Ślubowanie klas pierwszych_9

"Szkoła pamięta"– zachęcamy do włączenia się do akcji MEN

szkola pamieta

Zachęcamy przedszkola, szkoły i placówki oświatowe do włączenia się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne dla uczniów postaci oraz wydarzenia. Kulminację akcji zaplanowano na 25 października 2019 r. – ostatni piątek przed 1 listopada.

W ramach przedsięwzięcia uczniowie wraz z nauczycielami mogą, m.in.:

• uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności,
  • odwiedzić lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię,
  • zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej,
  • posprzątać bezimienne i opuszczone groby, zorganizować zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby,
  • odwiedzić groby nauczycieli z danej placówki,
  • wesprzeć działania organizacji opiekujących się polskimi cmentarzami i miejscami pamięci za granicą,
  • zaprosić do szkoły lokalnego bohatera, by podzielił się swoimi wspomnieniami,
  • zorganizować w szkole wystawę upamiętniającą ważne dla danej społeczności wydarzenie,
  • zorganizować wycieczkę patriotyczną.

Zachęcamy szkoły do zamieszczania informacji na swoich stronach internetowych oraz postów w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaPamięta.

Podmioty, które zaangażują się w akcję, będą mogły pobrać specjalnie przygotowane logo i dołączyć do społeczności szkół pielęgnujących pamięć o naszej historii.

Aby wziąć udział w akcji należy wypełnić ankietę zgłoszeniową widoczną w Strefie dla zalogowanych w Systemie Informacji Oświatowej (zakładka „Ankieta”). Zgłoszenia należy nadsyłać do 24 października br. do godziny 15:00.

W załączeniu znajduje się list Ministra Edukacji Narodowej Pana Dariusza Piontkowskiego skierowany do dyrektorów szkół i zapraszający do udziału w akcji oraz logo akcji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie pod adresem: http://www.kuratorium.waw.pl/pl/dyrektor-i-nauczyciel/informacje-biezace/14215,Szkola-pamieta-zachecamy-do-wlaczenia-sie-do-akcji-MEN.html

Tu jesteśmy