Co się dzieje w naszej szkole.

City Break - uczniowie klasy 4C w Bergamo we Włoszech

W dniach 19-20.10.2021r odbyła się wycieczka przedmiotowa klasy 4C ( technik obsługi portów i terminali) .Wyjazd miał na celu , nie tylko poznanie historii i kultury Bergamo, ale też procedur związanych z podróżowaniem liniami lotniczymi ( w tym związanych z COVID-19). Uczestnicy wyjazdu zobaczyli wiele ciekawych miejsc, poznali szybką i tanią formę zwiedzania, poszerzyli wiedzę zawodową.

zdjęcie grupowe w tle miasto
Bergamo
zdjęcie grupowe w tle samolot
Bergamo

Symulator dachowania

W dniu 18.10.2021 uczniowie klas 3 i 4 mogli skorzystać z symulator wypadków. Sprawdzili jak ważne jest zapinanie pasów w samochodzie, skupienie i uwaga podczas prowadzenia pojazdu.

symulator dachowania
samochód - symulator przechylony
symulator dachowania
tor zderzeniowy - symulator
symulator zderzenia
stanowisko do pomiaru czasu reakcji
pomiar czasu reakcji

Otwarte boiska szkolne

Zapraszamy mieszkańców Targówka na nasze boiska w godzinach:

środa - piątek 16-18
sobota niedziela 9 - 21

boisko szkolne

Wycieczka na Warmię

W dniach 4-6 października 2021r. klasy 2c i 2g udały się na trzydniowy wyjazd integracyjny na Warmię, do miejscowości Bęsia. Tam, na łonie natury, uczniowie poznawali swoje mocne strony biorąc udział w różnych zajęciach i grach zespołowych, które wymagały sprawności fizycznej, umiejętności współdziałania, planowania i zaangażowania całej klasy. Po roku zdalnej nauki uczniowie wreszcie mogli zrobić coś razem z dala od komputerowych ekranów.

Wspólne działania i nocne rozmowy wzmocniły zespoły klasowe i naładowały uczniów energią potrzebną do wyzwań w nowym roku szkolnym.

uczniowie siedzą na kocykach na trawie
zabawy integracyjne
uczniowie w grupach trzymają piankowe makarony
zabawy integracyjne
uczniowie przeciągają linę
przeciąganie liny
uczniowie w grupie skaczą przez linę
skakanka
grupowe zdjęcie nad jeziorem
zdjęcie grupowe

Dzień Edukacji Narodowej 2021

14 października 2021 odbyły sie uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone ze ślubowaniem klas piewszych. Ze względu na obostrzenia pandemiczne Ślubowanie zostało przeprowadzone w dwóch turach.

Podczas uroczystości przedstwiciele klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostani pasowani na uczniów. Pani Dyrektor nagrodziła również wyróżniających się nauczycieli i pracowników obsługi. Uroczystość zakończyła część artystyczna- piosenka oraz scenki parodiujące nauczycieli.

Paweł Taut

Plakat w formie kartki z kalendarza  z napisem 14 października 2021 Dzień Edukcji Narodowej
Plakat na Dzień Edukacji Narodowej
Dwoje uczniów prowadzących uroczystość
Prowadzący uroczystość
Przedstwiciele klas pierwszych ślubują
Ślubowanie
Pani Dyroktor pasuje pierwszoklasitów
Pasowanie
Przedstwiciele klas pierwszych ślubują
Ślubowanie
Pani Dyroktor pasuje pierwszoklasitów
Pasowanie
Pani Dyrektor przemawia
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przemawia
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
Dyrekcja wręcza nauczycielce pamiątkowy dyplom
Dyrekcja nagradza nauczycielkę
Dyrekcja wręcza nauczycielowi pamiątkowy dyplom
Dyrekcja nagradza nauczyciela
Uczniowie wręczają kwiaty Paniom Dyrektorkom
Kwiaty dla Dyrekcji
uczniowie stoją trzymając literki, które tworza napis nauczyciel
Uczeń śpiewa piosenkę
uczniowie parodiują nauczycieli
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Złóż życzenia Bohaterowi

Nasza szkoła przystąpiła do wyjątkowej akcji Złóż życzenia Bohaterowi.

W ramach akcji przygotowujemy Karty z życzeniami dla Pana Mieczysława Frąckiewicza, który 3 listopada będzie obchodził 102 urodziny . Pan Franciszek to żołnierz Armii Andersa i radiooperator w Dywizjonie 304, po wojnie pozostał w Wielkiej Brytanii i mieszka tam do dziś . Wyjątkowa służba Pana Mieczysława  Frąckiewicza  została uhonorowana polskim Krzyżem Walecznych oraz brytyjską Gwiazdą Atlantyku. Dziś laurki przygotowuje 4 g, pozdrawiamy .

Małgorzata Kozłowska

karta z kwiatem