Komputery dla warszawskiej młodzieży

przekaz komputer

Szanowni Państwo,

serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału oraz wysłaniu informacji o nowej inicjatywie Zbiórki komputerów dla warszawskich uczniów.

Młodzieżowa Rada m.st. Warszawy podjęła wraz z Władzami oraz Urzędem m.st. Warszawy inicjatywę mającą na celu wsparcie potrzebujących uczniów i wyposażenie ich w komputery niezbędne do uczestnictwa w lekcjach online. Akcja polega na zbiórce sprzętu IT, w postaci m.in. komputerów, laptopów, desktopów, monitorów, klawiatur, myszek, kamer internetowych dla uczniów i uczennic warszawskich placówek oświatowych do edukacji zdalnej, zgodnie ze zgłoszonym przez szkoły zapotrzebowaniem.

POSZCZEGÓLNE KROKI:

– Przekazywany sprzęt musi być własnością darczyńcy, musi być sprawny technicznie, musi być zakupiony z legalnych źródeł, nie może naruszać praw osób trzecich oraz nie może być obciążony żadnymi roszczeniami.

– Darczyńca kontaktuje się z doradcą Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy, p. Agatą Gos (Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń) w celu ustalenia warunków przekazania sprzętu komputerowego szkołom (dobór placówki, przekazanie kontaktu do placówki); e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; telefon: 723 248 552

– Darczyńca przekazuje używany lub nowy sprzęt IT szkole/szkołom wskazanym
przez doradcę Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy.

– Darczyńca i szkoła/szkoły podpisują umowę o przekazaniu darowizny.

– Darczyńca i szkoła/szkoły określają formę przekazania sprzętu (np. osobiście, kurierem itp.)

– Odpowiednio spakowany i opisany sprzęt zostaje przekazany do szkoły/szkół na określonych przez obie strony warunkach. Opis sprzętu powinien zawierać: nazwę sprzętu, podstawowe parametry, w przypadku zestawów listę elementów, kolejny numer (np. 1/10, 5/35)

– Szkoła przygotowuje sprzęt do użytkowania przez uczniów, wcześniej dokonując sprawdzenia stanu technicznego oraz (jeśli jest to niezbędne) formatowania dysku. Na życzenie Darczyńcy szkoła wydaje odpowiednie zaświadczenie o dokonaniu formatowania podpisane przez informatyka i dyrektora/osoby upoważnionej.

– Dyrektor szkoły i uczeń (jego opiekun prawny) podpisują umowę użyczenia sprzętu.

– Sprzęt zostaje przekazany uczniowi (jego opiekunowi prawnemu) i jest przez ucznia użytkowany na warunkach określonych w umowie użyczenia.

Więcej informacji na naszej stronie:

Z góry pięknie dziękujemy  za zaangażowanie!

Dzień Edukacji Narodowej 2020

• Dzień Edukacji Narodowej 2020_1
  • Dzień Edukacji Narodowej 2020_2
  • Dzień Edukacji Narodowej 2020_3
  • Dzień Edukacji Narodowej 2020_4
  • Dzień Edukacji Narodowej 2020_5
  • Dzień Edukacji Narodowej 2020_6
  • Dzień Edukacji Narodowej 2020_7
  • Dzień Edukacji Narodowej 2020_8

Reklama kreatywnie

Pomimo specyficznego i trudnego czasu, jakim jest aktualnie przeżywana pandemia, uczniowie klas pierwszych z Technikum Reklama, z zapałem rozpoczęli swoje pierwsze zajęcia z Podstaw Reklamy, od intrygującej wędrówki po wybranych epokach z zakresu historii reklamy. Jednym z istotnych przystanków na ,,szlaku" tej wędrówki historycznej, była analiza i możliwość osobistego oglądnięcia oryginalnych reklam prasowych sprzed blisko 150 lat ! Wszak XIX wiek był wielkim okresem rozwoju reklamy prasowej jak i samej prasy, którą uczniowie mogli oglądać w ramach kreatywnie przeprowadzanych zajęć z reklamy w naszej szkole.

• Kreatywna lekcja reklamy_1
  • Kreatywna lekcja reklamy_2
  • Kreatywna lekcja reklamy_3
  • Kreatywna lekcja reklamy_4
  • Kreatywna lekcja reklamy_5
  • Kreatywna lekcja reklamy_6
  • Kreatywna lekcja reklamy_7

Wszechnica edukacyjna wrzesień 2020

Serdecznie zapraszamy na wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek nt. „Domowa strefa napięć”. Wykład w formie on-line odbędzie się 14 września b.r. o godz. 18:00. Spotkanie poprowadzi dr Marek Kaczmarzyk - jeden z czołowych neurodydaktyków, będący zarówno neurobiologiem, dydaktykiem akademickim i nauczycielem. Propagator dydaktyki ewolucyjnej, dziedziny zajmującej się wyodrębnieniem, rozpoznaniem i praktycznym wykorzystaniem wpływu mechanizmów ewolucyjnych na procesy uczenia się i nauczania. Autor wielu publikacji z zakresu neurodydaktyki i dydaktyki.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 11 września b.r.

ulotka wrzesien2020

Darmowe warsztaty programowania dla Naszych uczniów.

Chcieliśmy serdecznie zaprosić do udziału w drugiej edycji darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży online, organizowanych pod nazwą „Zaprogramuj Swoją Przyszłość”.

Poprzednia edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, które zaskoczyło nas samych. Na darmowe kursy zapisało się prawie tysiąc polskich dzieci, z mniejszych i większych miejscowości. Słuchacze biorący udział w kursach otrzymali stosowne certyfikaty, a przede wszystkim wiedzę, będącą jedną z najważniejszych nurtów współczesnej edukacji.

Już niedługo rozpoczynamy nabór na kolejną edycję , podczas której zaproponujemy dzieciom i młodzieży olbrzymi wachlarz możliwości i języków.

ZAPROGRAMUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ - informacje

ZAPROGRAMUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ - biuletyn