Co się dzieje w naszej szkole.

aktualności

Matura 2021

Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego w „Formule 2021” obowiązująca w roku szkolnym 2020/2021

Informacja o egzaminie maturalnym przeprowadzanym w maju 2021 r. (w terminie głównym)

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 20 sierpnia 2020 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym w 2021 roku

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 20 sierpnia 2020 r. w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2020/2021

Festiwal „Targówek Ludzi”

Fascynujące opowieści, ciekawe miejsca i warsztaty online! Już w niedzielę, 25 kwietnia 2021 r. w godz. 9.00-18.00 na warszawskim Targówku odbędzie się Festiwal „Targówek Ludzi”- Zapraszamy!

Urząd Dzielnicy Targówek wraz z partnerami zaprasza na wydarzenie, które przybliży historię najciekawszych miejsc Targówka Fabrycznego, Mieszkaniowego i Zacisza widzianą oczami mieszkańców i osób, które są z nim związane. Celem festiwalu jest promocja dziedzictwa kulturowego wybranych części Targówka oraz jego aktywnych mieszkańców. Wydarzenie będzie realizowane w dwóch odsłonach: stacjonarnej i online.

obraz przedstawia plakat wydarzenia festiwalu targówek ludzi

W ramach festiwalu będzie można odwiedzić miejsca festiwalowe i zapoznać się z ich historią poprzez zeskanowanie QR kodu oraz obejrzenie nagrania. Odwiedzający mogą otrzymać upominki festiwalowe (słuchawki bezprzewodowe) biorąc udział w Quizie, którego pytania będą dotyczyły opowiedzianych w filmach historii. Opowieści będzie można również odsłuchać w formie podcastów zamieszczonych w aplikacji Spotify.

Oprócz części stacjonarnej będą miały także miejsce dyskusje i warsztaty online:

 • „Poranek z historią o dawnej Pradze” – dyskusje historyczne podzielone na akty, 25.04.2021, godz. 10.00-11.00. Link do spotkania. Passcode: 511379 Organizator: Otwarta Rampa w Teatrze Rampa
 • Warsztat z solarigrafii – godz. 16.00-18.00. Link do spotkania. Passcode: 511379
 • Instruktarz decoupage – organizator Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, godz. 14.00. Link zostanie podany w dniu festiwalu.

Dodatkową atrakcją będzie też spacer ścieżką geocachingową GEO-ZACISZE, który organizuje Dom Kultury Zacisze wspólnie ze Stowarzyszeniem Geocaching Warszawa. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację włączyć grę terenową i zacząć odkrywać lokalne historie. Start: niedziela 25 kwietnia o godz. 10.00, parking przed DK Zacisze. Obowiązują zapisy. Więcej na stronie: www.zacisze.waw.pl/geo-zacisze

Najciekawsze miejsca na Targówku Fabrycznym, Mieszkaniowym i Zaciszu do odwiedzenia w ramach Festiwalu „Targówek Ludzi” to:

 1. Teatr Rampa – Otwarta Rampa, ul. Kołowa 20
 2. Arthouse (Dom Kultury Świt), ul. Kołowa 18
 3. Mural Balcerka, ul. Naczelnikowska 50 (na rogu z ul. Birżańską)
 4. Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy: Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 49, ul. Księcia Ziemowita 16
 5. Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy wraz z drewnianymi domami Siarczankami, ul. Siarczana 6
 6. Komin, ul. Zabraniecka 82
 7. Antyk-Wariat, ul. Zabraniecka 82 bud. 306
 8. Parafia Zmartwychwstania Pańskiego, ul. Księcia Ziemowita 39
 9. Historyczne wejście do metra, ul. Mieszka I
 10. Szkoła Podstawowa nr 58 im. Tadeusza Gajcego, ul. Mieszka I nr 7
 11. Robotnicze Ogródki Działkowe, ul. Mieszka I nr 2
 12. Ośrodek dla Cudzoziemców, ul. Księżnej Anny 24
 13. Gołębniki na terenie Targówka Fabrycznego (ul. Księżnej Anny 14, ul. Józefowska, ul. Bukowiecka/ róg Przecławskiej, ul. Niesulicka)
 14. Rurale przy Rondzie Rzeczna
 15. Pracownia Neonów "Hanak Reklamy Wizualne", ul. Rzeczna 6
 16. Procter and Gamble, ul. Zabraniecka 20
 17. Drewniany dom, ul. Żmudzka 3
 18. Muzyczna ścieżka edukacyjna, wzdłuż ulicy Bukowieckiej i Kanałku Bródnowskiego
 19. Osiedle Wilno, ul. Zamkowa, ul. Wierna, ul. Montwiłłowska
 20. Kolumna Elsnera + Stowarzyszenie dla Rodzin przy ul. Nefrytowej 12
 21. Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1, start ścieżki GEO-ZACISZE

Więcej informacji: www.festiwaltargowek.pl

tel. 224438625, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Festiwal „Targówek Ludzi” organizowany jest na wzór cieszącego się dużym zainteresowaniem festiwalu „Budapest 100”.  Wydarzenie jest częścią międzynarodowego projektu „Come in! Talking houses, shared stories” współfinansowanego ze środków unii europejskiej w ramach  Programu URBACT III 2014-2020.

Organizatorem Festiwalu jest Urząd Dzielnicy Targówek.

Partnerzy wydarzenia: Centrum Kultury i Aktywności w dzielnicy Targówek, Biblioteka Publiczna w dzielnicy Targówek, Dom Kultury Zacisze, Dom Kultury Świt, Stowarzyszenie Sąsiedzkie "Za Torami", Stowarzyszenie dla rodzin, Stowarzyszenie Kolejka Marecka, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy – Oddział Targówek Fabryczny, Mieszkaniowy i Zacisze, Hufiec ZHP Warszawa Praga Północ, oraz mieszkaniec Targówka Fabrycznego: Mariusz Bielecki.

Zapraszamy do śledzenia wszystkich aktualności festiwalowych w naszych mediach społecznościowych:

Profil FB: Festiwal Targówek Ludzi (https://www.facebook.com/festiwal.targowek.ludzi)

Profil Instagram: Festiwal Targówek Ludzi (https://www.instagram.com/festiwaltargowek/)

100 rocznica podpisania Traktatu Ryskiego

Z okazji setnej rocznicy podpisania Traktatu Ryskiego, kończącego wojnę polsko-bolszewicką, Archiwum Akt Nowych organizuje lekcje online, propagujące wiedzę o tym wydarzeniu.

Uczniowie klasy 3a i 3c mieli szansę poznać oryginalne dokumenty, dotyczące rokowań pokojowych w Rydze, w tym archiwalia przewodniczącego polskiej delegacji Jana Dąbskiego znajdujące się w zasobie AAN.
Więcej informacji na temat "100.roczniaca podpisania Traktatu Ryskiego:

https://www.aan.gov.pl/art,833,100-rocznica-podpisania-traktatu-ryskiego

Fotokopia Traktatu RyskiegoMałgorzata Kozłowska

Pisza o nas

Gdzie kontynuować naukę? Zespół Szkół im. Piotra Wysockiego zaprasza na dzień otwarty

Nadszedł czas dokonania ważnego wyboru – gdzie kontynuować naukę? Zespół Szkół im. Piotra Wysockiego w Warszawie - laureat ubiegłorocznej Nagrody Edukacyjnej im. Marka Edelmana w kategorii szkoły ponadpodstawowe - zaprasza uczniów ostatnich lat szkół podstawowych do wzięcia udziału w Projekcie Edukacyjnym DZIEŃ OTWARTY ONLINE.

warszawa.tvp.pl

 

tvp3.jpg