Konkursy

Protokół z rozstrzygnięcia plastycznego konkursu „ Elsner jako mieszkaniec Warszawy”

PROTOKÓŁ Z ROZSTRZYGNIĘCIA PLASTYCZNEGO KONKURSU

„ ELSNER JAKO MIESZKANIEC WARSZAWY”

W dniu 17. 10. 2019r. komisja w składzie:

  1. Jolanta Malinowska – Bednarska – dyrektor ZS im. Piotra Wysockiego
  2. Anna Kozdrowicz – nauczycielka grafiki
  3. Barbara Stanecka – nauczycielka plastyki

ustaliła następujące wyniki konkursu:

  • kategoria wiekowa 7-10 lat

I miejsce ex aequo : Weronika Soszyńska SP nr 378 im. I.J. Paderewskiego, Zofia Woszczyńska SP nr 277 im. E. Orzeszkowej

II miejsce : Maja Ogrodowczyk  SP nr 277 im. E. Orzeszkowej

III miejsce: Nina Krempla  SP nr E. Orzeszkowej

Wyróżnienie : Zofia Głogowska  SP nr 206 im. Wł. Reymonta, Lena Pernach SP nr 380 im. Jana Pawła II

  • kategoria wiekowa 11-12 lat

I miejsce: Natalia Brzeźnicka SP nr 206 im. Wł. Reymonta

II miejsce: Kalina Skotnicka SP nr 380 im. Jana Pawła II

III miejsce: Zuzanna Bujanowska SP 206 im. Wł. Reymonta

Wyróżnienie: Oliwia Waś SP 378 im. I.J. Paderewskiego, Barbara Lipka SP nr380 im. Jana Pawła II, Marianna Paruch SP 380 im. Jana Pawła II

  • kategoria wiekowa powyżej 13 lat

I miejsce: Julianna Kosiacka SP nr 275 im. Artura Oppmana

II miejsce: Alicja Słupecka SP nr 206 im. Wł. Reymonta

III miejsce ex aequo:  Aleksandra Stańczak ZS. Im. Piotra Wysockiego, Julia Puchała SP nr 52 im. M. A. Dawidowskiego

konkurs  „Rodzina Ulmów-Polscy Sprawiedliwi   Wśród Narodów Świata”

ZESPÓŁ SZKÓŁ im. PIOTRA WYSOCKIEGO W WARSZAWIElogoszkolyw ramach  XIII  edycji
Dzielnicowych Spotkań z Historią
 „Rodzina Ulmów-Polscy Sprawiedliwi   Wśród Narodów Świata ”
organizowanych pod patronatem  
Muzeum Polaków Ratujących Żydów Podczas II Wojny Światowej
im.Rodziny Ulmów w Markowej
oraz Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

Zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych  dzielnicy Targówek do udziału w konkursie na plakat oraz film upamiętniający Rodzinę  Ulmów z Markowej-Polskich Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Celem konkursu jest upowszechnenie i popularyzowanie wiedzy o Rodzinie Ulmów  oraz kształtowanie pozytywnych postaw wśród młodzieży, inspirowanie uniwersalnymi wartościami oraz rozwijanie wrażliwości i kreatywności.

  • PlakatA3   wykonany w dowolnej technice plastycznej, promujący wiedzę  o Rodzinie Ulmów z Markowej - Polskich Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.
  • Film  od 2 do 3 minut  promujący wiedzę  o Rodzinie Ulmów z Markowej, autorem filmu może być  1 uczeń lub zespól ( maksymalnie 3 uczniów). Autorzy  oddają  film konkursowy zapisany na płycie CD lub DVD w formacie zgodnym z odtwarzaniem Windows Media Player. Dozwolona jest każda  technika wykonania filmu przy użyciu dowolnego urządzenia multimedialnego, np. telefon komórkowy, aparat fotograficzny, kamera.

regulamin >>

Potyczki Teatralne 2019

21 marca 2019 odbył się konkurs artystyczny dla klas pierwszych pt. Potyczki Teatralne 2019.

  • Potyczki Teatralne 2019_1
  • Potyczki Teatralne 2019_2
  • Potyczki Teatralne 2019_3
  • Potyczki Teatralne 2019_4
  • Potyczki Teatralne 2019_5
  • Potyczki Teatralne 2019_6
  • Potyczki Teatralne 2019_7
  • Potyczki Teatralne 2019_8
  • Potyczki Teatralne 2019_9
  • Potyczki Teatralne 2019_10
  • Potyczki Teatralne 2019_11
  • Potyczki Teatralne 2019_12
  • Potyczki Teatralne 2019_13
  • Potyczki Teatralne 2019_14
  • Potyczki Teatralne 2019_15
  • Potyczki Teatralne 2019_16
  • Potyczki Teatralne 2019_17
  • Potyczki Teatralne 2019_18

PROTOKÓŁ Z ROZSTRZYGNIĘCIA PLASTYCZNEGO KONKURSU

„ POLSKA  W  TWÓRCZOŚCI  JÓZEFA  ANTONIEGO  ELSNERA”

 W dniu 30.10.2018 komisja w składzie :

  1. Jolanta Malinowska – Bednarska – dyrektor ZS im. Piotra Wysockiego
  2. Anna Kozdrowicz - nauczycielka
  3. Barbara Stanecka - nauczycielka

Ustaliła następujące wyniki konkursu:

kategoria wiekowa 7 – 10 lat:

  • I miejsce -  Szymon Godlewski  - SP nr 52 im. Macieja Antoniego Dawidowskiego
  • II miejsce –  Piotr Kruk – SP nr 277 im. Elizy Orzeszkowej
  • III miejsce – Oskar Tomczyk – SP nr 378 im. Ignacego Jana Paderewskiego
  • Wyróżnienie – Natalia Lubowicka – SP  nr 277 im. Elizy Orzeszkowej, 
  • Oliwia Wojdat – SP nr 277 im. Elizy Orzeszkowej,
  • Sofia Tyszer – SP nr 277 im. Elizy Orzeszkowej

kategoria wiekowa 11- 15 lat:

  • I miejsce – Sergiusz Godlewski – SP nr 52 im. Macieja Antoniego Dawidowskiego
  • II miejsce –  Natalia Brzeźnicka – SP nr 378 im. Ignacego Jana  Paderewskiego
  • III miejsce – Oliwia Waś – SP nr 378  im. Ignacego Jana Paderewskiego
  • Wyróżnienie – Natalia Świątek SP nr 378 im. Ignacego Jana Paderewskiego,
  • Kristina Berezowska – SP nr 378 im. Ignacego Jana Paderewskiego

kategoria wiekowa powyżej 16 lat:

  • I miejsce – Diana Jaworowska – Kasprzak – Zespół Szkół im Piotra Wysockiego
  • II miejsce – Patrycja Męczkowska – Zespół Szkół im. Piotra Wysockiego
  • III miejsce – Małgorzata Cieślak – Zespół Szkół im. Piotra Wysockiego

Organizator konkursu: Danuta Pędzik

Odpowiednie Dać Obce Słowo

14 marca 2018 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród V edycji Mazowie

ckiego Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Literatury Polskiej w Językach Obcych "ODPOWIEDNIE DAĆ OBCE SŁOWO 2018" w XXI Liceum im. Kołłątaja w Warszawie pod patronatem"

  • Mazowieckiego Kuratora Oświaty
  • Burmistrza Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy
  • Instytutu Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego
  • Instytutu Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego
  • Katedry Ukrainistyki Uniwersytetu Warszawskiego
  • Kwartalnika „Języki Obce w Szkole”
  • Polskiego Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE

Gratulujemy naszym laureatom!!!!!

  • Laureatką I miejsca w kategorii język ukraiński została uczennica klasy IIIA – Kateryna Khuda ( nauczyciel przygotowujący do konkursu Pani Oksana Rolya)
  • Laureatką III miejsca w kategorii język ukraiński została uczennica klasy IB – Daryna Ponomarenko ( nauczyciel przygotowujący do konkursu Pani Oksana

recytatorski1

Tu jesteśmy