Konkursy

Odpowiednie Dać Obce Słowo

14 marca 2018 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród V edycji Mazowie

ckiego Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Literatury Polskiej w Językach Obcych "ODPOWIEDNIE DAĆ OBCE SŁOWO 2018" w XXI Liceum im. Kołłątaja w Warszawie pod patronatem"

  • Mazowieckiego Kuratora Oświaty
  • Burmistrza Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy
  • Instytutu Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego
  • Instytutu Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego
  • Katedry Ukrainistyki Uniwersytetu Warszawskiego
  • Kwartalnika „Języki Obce w Szkole”
  • Polskiego Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE

Gratulujemy naszym laureatom!!!!!

  • Laureatką I miejsca w kategorii język ukraiński została uczennica klasy IIIA – Kateryna Khuda ( nauczyciel przygotowujący do konkursu Pani Oksana Rolya)
  • Laureatką III miejsca w kategorii język ukraiński została uczennica klasy IB – Daryna Ponomarenko ( nauczyciel przygotowujący do konkursu Pani Oksana

recytatorski1

Jak Dzień Przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe

Miło mam poinformować, iż Roksana Wojtanek uczennica klasy 3B  została laureatką ogólnopolskiego konkursu „Jak Dzień Przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe” w ramach IV edycji programu.

„Dzień Przedsiębiorczości” to projekt jednodniowych praktyk skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych  organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości
pod honorowym patronatem Prezydenta RP.

Zwieńczeniem sukcesu Roksany było uczestnictwo w XVI. Gali Przedsiębiorczości, która odbyła się 9 marca 2018r. w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy

  • Gala Przedsiębiorczości_1
  • Gala Przedsiębiorczości_2
  • Gala Przedsiębiorczości_3
  • Gala Przedsiębiorczości_4
  • Gala Przedsiębiorczości_5
  • Gala Przedsiębiorczości_6
  • Gala Przedsiębiorczości_7
  • Gala Przedsiębiorczości_8
  • Gala Przedsiębiorczości_9
  • Gala Przedsiębiorczości_10
  • Gala Przedsiębiorczości_11

 

 

Konkurs na logo Dnia Wolontariusza

Uczniowie klasy 2e brali również udział w konkursie na logo IX Dzielnicowego Dnia Wolontariusza.

Wygrał Szymon Lipiński. Gratulujemy!

  • Lipiński

Konkurs plastyczny „Jan Karski – Bohater Ludzkości”

Uczniowie klasy 2e brali udział w konkursie plastycznym „Jan Karski – Bohater Ludzkości”. Oto wyniki

  1. miejsce Łukasz Sołtysiuk
  2. miejsce Dominika Ryniewicz
  3. miejsce Rafał Chudziak

Przezentujemy nagrodzone prace:

  • Chudziak
  • Rynierwicz
  • Sołtysiuk

VII Międzyszkolny Tydzień Języka Angielskiego

W ramach VII Międzyszkolnego Tygodnia Języka Angielskiego 21 listopada 2017 roku odbył się konkurs recytatorski.

Tematyka prezentowanych utworów poetyckich nawiązywała do sentencji Jonathana Lockwooda Huie Do not blade the thistle that you see no beauty .

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się świetnym przygotowaniem, ciekawą interpretacją i dostarczyli słuchaczom niezapomnianych wrażeń artystycznych.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w piątek podczas uroczystości zakończenia tegorocznej edycji Międzyszkolnego Tygodnia Języka Angielskiego.

 

 

  • VII Międzyszkolny Tydzień Języka Angielskiego_1
  • VII Tydzień Języka Angielskiego_1
  • VII Tydzień Języka Angielskiego_2
  • VII Tydzień Języka Angielskiego_3
  • VII Tydzień Języka Angielskiego_4
  • VII Tydzień Języka Angielskiego_5
  • VII Tydzień Języka Angielskiego_6
  • VII Tydzień Języka Angielskiego_7
  • VII Tydzień Języka Angielskiego_8
  • VII Tydzień Języka Angielskiego_9
  • VII Tydzień Języka Angielskiego_10

Wyniki konkursu: „Józef Antoni Elsner – ponadczasowy kompozytor Targówka”

Jak co roku nasza szkoła była głównym organizatorem międzyszkolnego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży warszawskich szkół. Hasło przewodnie „Józef Antoni Elsner – ponadczasowy kompozytor Targówka” stanowiło inspirację dla współczesnej młodzieży.

Uczestnicy występowali w trzech kategoriach wiekowych :

  • szkoła ponadgimnazjalna
  • szkoła gimnazjalna
  • szkoła podstawowa

Oto lista laureatów tegorocznego konkursu:

Kategoria szkoła ponadgimnazjalna :

  1. Aneta Tryniszewska - Z.S. Piotra Wysockiego
  2. Nicole Gużewska - Z.S. Piotra Wysockiego

Kategoria szkoła gimnazjalna:

  1. Marta Wójcikowska - S.P. nr 378 im. Jana Paderewskiego z Oddziałami Gimnazjalnymi
  2. Wiktoria Myszkowska - S.P. nr 378 im. Jana Paderewskiego z Oddziałami Gimnazjalnymi
  3. Izabella Madalińska - S.P. nr 378 im. Jana Paderewskiego z Oddziałami Gimnazjalnymi
  4. Aleksandra Rosiak - S.P. nr 378 im. Jana Paderewskiego z Oddziałami Gimnazjalnymi

Kategoria szkoła podstawowa – wiek 7-8-9 lat:

  1. Wiktoria Sosnowska - S.P. nr 377 im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala”
  2. Wiktoria Kowalczyk - S.P. nr 377 im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala”
  3. Julia Kurnatowska - S.P. nr 377 im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala”

Kategoria szkoła podstawowa – wiek 10-11-12 lat:

  1. Karolina Polkowska – S.P. nr 42 z Oddziałami Integracyjnymi
  2. Zofia Matusiak – S.P. nr 377 im. Mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala”
  3. Barbara Kierdelewicz – S.P. nr 58

 Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie za rok!

Tu jesteśmy