W ramach obchodów 100 - lecia Niepodległości Polski, 7 listopada 2018r. odbyła się  w szkole uroczysta akademia:  „Dla Niepodległej”.  Złożyliśmy hołd wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości oraz jej utrzymania.

Zaproszona Pani Wanda Traczyk Stawska pseudonim” Pączek”, działaczka podziemia niepodległościowego, powstaniec warszawski  podzieliła się z nami swoimi wspomnieniami, podkreślając  rolę i  poświęcenie ludności Warszawy w powstaniu. Mówiła nam też o  patriotyzmie, o prawach, ale też i o obowiązkach Polaka oraz o tym, że wolność  należy pielęgnować.

Zebrani  na uroczystości mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej dotyczącej przede wszystkim najważniejszych faktów z życia naszego gościa. Uroczystość została uświetniona przez  młodzież z naszej szkoły, która przygotowała na tą okoliczność kilka piosenek.

„Szarą Piechotę”  wykonał zespół w składzie: Kuba Zemła, Daniel Szymala – gościnnie z Technikum nr 27 im. prof. J. Zawadzkiego oraz nasi uczniowie Jakub Kalita i Alan Sikorski.

Piosenkę „1 września” zaśpiewała Klaudia Olender przy akompaniamencie Julii Wiśniewskiej,  „Dziś idę walczyć, mamo”  oraz „Niepodległą , Niepokorną” wykonała Maja Bogusz.

„Warszawskie dzieci” i „Dziewczynę z granatem” w duecie zaśpiewały Aneta Przybylska i Maja Bogusz przy akompaniamencie gitarowym Julii Wiśniewskiej, Julii Rutkowskiej i Illii Antonov.

Pani Wandzie Traczyk Stawskiej zadedykowaliśmy piosenkę „Piosenka o mojej Warszawie” w wykonaniu Julii Wiśniewskiej.  W roli prowadzących zadebiutowali uczniowie klasy 1E, Hanna Grochowalska i Maksymilian Ostojski.

Po uroczystości wykonaliśmy wspólne zdjęcie. Pani Wanda Traczyk Stawska dostała od nas w prezencie m.in. małpkę z życzeniami od wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły. Powstańczą małpkę Peemek, którą Pani Wanda Traczyk w czasie powstania dostała od chłopaków ze swojego oddziału z ich całusami możemy dzisiaj oglądać w Muzeum Powstania Warszawskiego. Nasz gość stwierdził, że jej małpka jest blondynem, a od nas dostała bruneta.  J  Pani Wandzie Traczyk Stawskiej życzymy dużo zdrowia i pogody ducha oraz z niecierpliwością czekamy na kolejne nasze spotkanie.

Na uroczystości podsumowaliśmy ponadto warszawski konkurs „Warszawa niepodległa – najważniejsze, najpiękniejsze miejsca  z lat 1918 – 2018”, zorganizowany przez naszą szkołę.  Nagrody uczniom wręczyli Pani Dyrektor Jolanta Malinowska Bednarska  oraz   vice prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Warszawy Pan Zbigniew Sieszycki.

 • 100-lecie_1
 • 100-lecie_2
 • 100-lecie_3
 • 100-lecie_4
 • 100-lecie_5
 • 100-lecie_6
 • 100-lecie_7
 • 100-lecie_8
 • 100-lecie_9
 • 100-lecie_10
 • 100-lecie_11
 • 100-lecie_12
 • 100-lecie_13
 • 100-lecie_14
 • 100-lecie_15
 • 100-lecie_16
 • 100-lecie_17

 

Tu jesteśmy