W dniu 19 listopada 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrioty i Patriotki XXI w.

Obchody te zostały przesunięte z 16 listopada na 19 listopada ze względu na liczne działania  i wydarzenia związane z obchodami 100-lecia Niepodległości.

W ramach obchodów Dnia Patrioty i Patriotki XXI w. odbyła się gra korytarzowa dla zespołów  trzy osobowych z klas drugich. Do wykonania uczniowie mieli 13 zadań które dotyczyły głównie wartości, postaw i cech patriotycznych na przestrzeni dziejów Polski (pokazane zostały postawy lojalności, walki i patriotyzmu). Zadania zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły  Martynę Mioduchowską i Aleksandra Liwszica – liderów projektu.

Jednym z zadań do wykonania było przejście przez tzw. pokój zagadek, w którym na podstawie różnych źródeł, rekwizytów, artykułów oraz cytatów zaczerpniętych z wypowiedzi I.Sendlerowej uczniowie zgłębiali wiedzę na temat postawy prawdziwej patriotki, jaką była I.Sendlerowa. Dzięki prezentowanym przez nią wartościom i postawom młodzież mogła poznać i zrozumieć, czym powinien być patriotyzm, tolerancja i bezinteresowne poświęcenia dla drugiego człowieka.

Inne zadania dotyczyły także dotyczyły wartości moralnych i patriotycznych prezentowanych przez znanych Polaków, m.in. przez Jacka Kuronia.

  • Dzień Patrioty i Patriotki XXI w._1
  • Dzień Patrioty i Patriotki XXI w._2
  • Dzień Patrioty i Patriotki XXI w._3
  • Dzień Patrioty i Patriotki XXI w._4
  • Dzień Patrioty i Patriotki XXI w._5
  • Dzień Patrioty i Patriotki XXI w._6
  • Dzień Patrioty i Patriotki XXI w._7
  • Dzień Patrioty i Patriotki XXI w._8
  • Dzień Patrioty i Patriotki XXI w._9
  • Dzień Patrioty i Patriotki XXI w._10

Tu jesteśmy