ZESPÓŁ SZKÓŁ im. PIOTRA WYSOCKIEGO W WARSZAWIE w ramach XI edycji Dzielnicowych Spotkań z Historią „Jan Karski - Bohater Ludzkości” organizowanych pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy Pana Sławomira Antonika.

Zaprasza uczniów szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi oraz szkół ponadgimnazjalnych Targówka do udziału w konkursie multimedialnym na plakat, oraz film upamiętniający bohaterstwo Jana Karskiego, emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego, który przekazał Rządowi RP na Uchodźstwie pierwszy wiarygodny raport na temat zagłady Żydów i skali tej tragedii. Karski dotarł ze swoją misją do najwyższych przedstawicieli władz alianckich, z prezydentem USA Franklinem D. Rooseveltem na czele. Karski prowadził również działalność na rzecz uświadomienia zagranicznej opinii publicznej prawdy o okupowanej Polsce i działalności Polskiego Państwa Podziemnego.

Regulamin:
Plakat A3, wykonany w dowolnej technice plastycznej, multimedialnej promujący wiedzę o dokonaniach Jan Karskiego.
Film od 2 do 3 minut, promujący wiedzę o dokonaniach Jan Karskiego, autorem filmu może być 1 uczeń lub zespól (maksymalnie 3 uczniów). Autorzy oddają film konkursowy zapisany na płycie CD lub DVD w formacie zgodnym z odtwarzaniem Windows Media Player.
Dozwolona jest każda technika wykonania filmu przy użyciu dowolnego urządzenia multimedialnego, np.: telefon komórkowy, aparat fotograficzny, kamera.
Uczestnicy występują w dwóch kategoriach wiekowych:
- szkoła podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi
- szkoła ponadgimnazjalna
Prace należy składać do 22 listopada 2017 w sekretariacie uczniowskim Zespołu Szkół
im. Piotra Wysockiego (ul. Odrowąża 75, 03-310 Warszawa).
Każda praca powinna zawierać: imię i nazwisko uczestnika, wiek, nazwę szkoły, nr telefonu,
imię i nazwisko opiekuna.
Do prac należy dołączyć kartę zgłoszenia oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas podsumowania projektu, w dniu 29 listopada 2016 r. w Zespole Szkół im. Piotra Wysockiego. Informacji dodatkowych udzielają
Małgorzata Kozłowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Marzena Krasowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 22 811 07 74.