We wtorek nasi uczniowie Jakub Ambrozik i Łukasz Ślawski pojechali wraz z panią Ewą Cabaj na finał II Olimpiday z Wiedzy o Lotnictwie Cywilnym i Przemyśle Lotniczym do Białej Podlaskiej.

Celem Olimpiady jest zainteresowanie problematyką lotnictwa i przemysłu lotniczego w Polsce szerokich kręgów społeczeństwa i młodzieży, promocja lotnictwa (cywilnego, sportowego i wojskowego) oraz przemysłu lotniczego w Polsce, propagowanie nowoczesnych technik zdobywania wiedzy oraz promowanie nowoczesnych form przekazywania danych.

Etap I Olimpiady obejmował cztery bloki programowe: historię lotnictwa i przemysłu lotniczego w Polsce, osiągnięcia sportowe, współczesne lotnictwo wojskowe oraz współczesne lotnictwo cywilne, przemysł i zaplecze badawczo – rozwojowe. I etap składał się z pytań testowych, podzielonych tematycznie. Należało wybrać dwa bloki tematyczne i wypełnić załączony do nich test.

Spośród wszystkich uczestników do finałowego II etapu zakwalifikowało się 36 osób, a wśród nich nasi dwaj uczniowie: Jakub Ambrozik i Łukasz Ślawski. Gratulujemy!!!

Artykuł w portalu dla pilota