Fryderyk Chopin -  najważniejszy polski kompozytor i pianista, prawie połowę swojego 39-letniego życia  spędził w Warszawie. W tym roku w październiku odbywa się XVIII Konkurs Chopinowski. To zmobilizowało  do pogłębienia  wiedzy o tym wielkim artyście. Uczniowie z klas o profilu turystycznym (1A,2A,3A)  odwiedzili miejsca związane z Fryderykiem  Chopinem. Najpierw obejrzeli w Warszawie:  Pałac Kazimierzowski, Kościół Wizytek, Pałac Czapskich. Pałac Prezydencki, Kościół  Świętego Krzyża, Muzeum Fryderyka Chopina w Pałacu Ostrogskich , a następnie pojechali do Żelazowej Woli- miejsca narodzin Chopina. Tam zwiedzili z przewodnikiem  Dworek, a także piękny park w jesiennej scenerii.  W trakcie wycieczki był też czas  na krótki posiłek, a na koniec zwiedzania- niespodzianka z biura - słodki poczęstunek. Całodzienna wycieczka została zorganizowana przez Biuro Podroży Api-Travel z Warszawy. Uczniowie pojechali pod opieką nauczycieli:

B. Łosko i B. Staneckiej

przy Dworku w Żelazowej Woli