Zapraszamy na naszą nową stroną:

https://zspwtargowek.eduwarszawa.pl/

Portale ogólne:

Khan Academy
https://liblink.pl/GZoeu9h0Sh zawiera materiały edukacyjne, ćwiczenia dla uczniów z różnych etapów edukacyjnych obejmujące matematykę, przedmioty przyrodnicze, historię.
Filmoteka szkolna
https://liblink.pl/YcOIOqa7aT adresowana głównie do uczniów klas VII i VIII oraz szkól ponadpodstawowych, zawiera artykuły filmoznawcze, ćwiczenia filmowe, poradnik dla maturzystów.
Legalna Kultura
https://liblink.pl/IrhF4UNfA7 - baza stron internetowych dla uczniów zawierających sprawdzone ćwiczenia, materiały edukacyjne z przedmiotów: język polski, historia sztuki historia i społeczeństwo, matematyka, chemia, fizyka, biologia, geografia, informatyka, języki obce oraz portale ogólne.
Edukacja Medialna
https://liblink.pl/KkJD2CkO2G
Serwis edukacyjny o wychowaniu do mediów i przez media - w rodzinie, w szkole i w społeczeństwie. Serwis internetowy Fundacji Nowoczesna Polska - kompletny program do prowadzenia edukacji medialnej w Polsce. Na stronie znajdziesz scenariusze zajęć, ćwiczenia i inne materiały niezbędne do prowadzenia zajęć.
Matematyka
Pi-stacja matematyka (www.pistacja.tv)
Darmowe wideolekcje z matematyki realizujące podstawę programową od IV klasy SP do matury.  Pi-stacja zaplanowała darmowe webinary powtórkowe dla ósmoklasistów i maturzystów - poniżej szczegółowy harmonogram:
Ósmoklasiści:
Wszystkie spotkania zaczynamy o godz. 19.00.
19 marca - https://liblink.pl/TZuHaOdtSY
26 marca - https://liblink.pl/9s19Kmfo24
2 kwietnia - https://liblink.pl/acrqSQZesy
7 kwietnia - https://liblink.pl/LuQPFbvmTo
16 kwietnia - https://liblink.pl/DQ6PX4qpLd
Dołącz do wydarzenia na FB: https://liblink.pl/wyUwKPKrp7

Maturzyści (poziom podstawowy):
Wszystkie spotkania zaczynamy o godz. 19.00.
14 kwietnia - https://liblink.pl/zaXBJos0Fe
21 kwietnia - https://liblink.pl/igAl3uRf3i
28 kwietnia - https://liblink.pl/0Dj63P0mSZ
30 kwietnia - https://liblink.pl/1x0E8y6Zp0
Dołącz do wydarzenia na FB: https://liblink.pl/UV9zu1u1gX
Aby wziąć udział w powtórce online nie trzeba się rejestrować, wystarczy punktualnie zjawić się na kanale YouTube.com/PistacjaMatematyka klikając na link wskazany przy wybranym terminie.
W trakcie godzinnych spotkań zespół Pi-stacji będzie na żywo rozwiązywać zadania egzaminacyjne sprawiające uczniom najwięcej trudności.
Jakie tematy pojawią się na powtórkach?
Maturzyści pochylą się m.in. nad dowodami, kombinatoryką, ciągami, funkcją kwadratową i trygonometrią.
Ósmoklasiści będą mieli okazję powtórzyć procenty, pierwiastki, potęgi, zadania tekstowe, dowody czy geometrię przestrzenną. Już teraz więcej pewniaków egzaminacyjnych znajdziesz w artykule na stronie Pi-stacji  https://liblink.pl/OvziK4zNVf
Szukasz materiałów do samodzielnej nauki matematyki, ale nie jesteś ósmoklasistą ani maturzystą? Na www.pistacja.tv czeka na Ciebie ponad 600 darmowych wideolekcji.  Interesujący Cię temat możesz wyszukać za pomocą lupki lub po wybraniu etapu edukacyjnego w zakładce Podstawa programowa

SZALONE LICZBY
https://liblink.pl/7j7eSbG2Kx
Arkusze egzaminacyjne z matematyki (wersja do wydruku w pdf lub wersja online, gdzie uczniowie otrzymają wyniki oraz odpowiedzi do zadań z wyjaśnieniem. Na stronie znajdziecie też zbiory zadań z poszczególnych dziedzin matematyki ). - Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty.
MATEMAKS
https://liblink.pl/QNgVnhBOL8
Wideolekcje z wytłumaczeniem zadań z egzaminu ósmoklasisty z matematyki z grudnia 2018 roku i z kwietnia 2019 roku. - Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty.
MATH.EDU
https://liblink.pl/sHJnfvZCtM
zadania, testy, zbiory zadań, łamigłówki, ciekawostki matematyczne.
THAT QUIZ
https://liblink.pl/I4IBxOQ6zH
Strona z interaktywnymi quizami. Wybierz dział, polecenie do wykonania, poziom trudności i ćwicz.
MATMA GWIAZDY
https://liblink.pl/KXzb1DCtVK  
Wideorelacje z zakresu matematyki
Edukator.pl
https://liblink.pl/YNriI5e5mE -
Portal edukacyjny Fundacji Nauki i Wiedzy prezentuje informacje o ciekawych projektach edukacyjnych, realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, e-publikacje, praktyczne wykorzystanie narzędzi TIK w edukacji. Ponadto - materiały przydatne w realizacji zajęć, multimedia, bibliotekę wiedzy z tekstami literatury, mapy i plany, zdjęcia i wiele innych.
Edukacja Muzyczna Dzieci
https://liblink.pl/rens6bZx5o
strona Marii Tomaszewskiej, autorki popularnych w latach dziewięćdziesiątych podręczników do nauki muzyki publikowanych przez Wydawnictwo M. Rożak. Na stronie można znaleźć praktyczne materiały, np. teksty piosenek oraz filmy prezentujące zajęcia muzyczne z dziećmi.
Educarium.pl
https://liblink.pl/oAWyTlhnuT - portal edukacyjny mający za zadanie promować otwarte formy nauczania, zachęcać do wczesnej i mądrej edukacji dzieci poprzez konkretne doświadczenie. Na stronach portalu zamieszczono propozycje zabaw edukacyjnych, karty pracy oraz ciekawe artykuły.
Interklasa.pl
https://liblink.pl/AODpfvBU8S polski portal edukacyjny - jeden z pierwszych i największych w Polsce, profesjonalnych portali edukacyjnych, przeznaczony jest dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
Szkolnictwo.pl
https://liblink.pl/11Xqcq1Kvs
Ogólnopolski Katalog Szkół wraz z Platformą Edukacyjną, które mają za zadanie umożliwienie znalezienia odpowiedniej szkoły oraz odbywanie nauki poprzez Internet. W katalogu szkół przygotowano szczegółowe informacje o ponad 30.000 szkół. Platforma Edukacyjna zawiera szereg lekcji i testów umożliwiających zdobywanie wiedzy z szeregu dziedzin wiedzy (angielski, niemiecki, matematyka, biologia, historia, WOS, język polski, informatyka, chemia, prawo jazdy - materiały.  By dołączyć do grona użytkowników wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny)
Uniwersytet Dzieci
https://liblink.pl/3rvo2M4BOf gotowe scenariusze lekcji dla nauczycieli - Internetowa platforma wiedzy Uniwersytetu Dzieci gromadzi scenariusze lekcji napisane przez naukowców i popularyzatorów nauki z myślą o twórczych nauczycielach. Lekcje dotyczą tak różnych zagadnień jak bioróżnorodność, zmiany klimatu, życie zwierząt, urbanistyka czy inżynieria, wszystkie jednak uwzględniają podstawę programową i przystosowane są do użytku szkolnego na I I II etapie kształcenia. Dzięki nim nauczyciel, ale także rodzic może zrealizować zagadnienia zawarte w programach nauczania i kształcić wymagane kompetencje.
Scenariusze krok po kroku opisują, co może zdarzyć się na ciekawej lekcji. Zawierają propozycje dyskusji, opisy zabaw ruchowych czy instrukcje doświadczeń. W filmowych mini wykładach wykładowcy-eksperci różnych dziedzin wprowadzają młodych słuchaczy w zagadnienia naukowe, artystyczne, społeczne, techniczne.
Scholaris
www.scholaris.pl - portal wiedzy dla nauczycieli zawierający bezpłatne, elektroniczne zasoby edukacyjne dostosowane do wszystkich etapów kształcenia. Materiały dostępne na portalu są zgodne z nową podstawą programową i kompatybilne ze wszystkimi tablicami interaktywnymi i innymi urządzeniami wspomagającymi pracę nauczyciela, np. tabletami.
Zooniverse
https://liblink.pl/5K3x5xwRHY
Umożliwia każdemu udział w prawdziwych nowatorskich badaniach w wielu dziedzinach nauki, nauk humanistycznych i nie tylko.

Dla nauczycieli:
EID - Edukacja - Internet - Dialog
platforma do wymiany informacji i poglądów na temat współczesnej edukacji. Na stronie znaleźć można m. in.: blogi eksperckie i nauczycielskie, newsy, opis projektów edukacyjnych, relacje z konferencji, platformę e-learningową.
IBE i entuzjaści edukacji
https://liblink.pl/I6WFUSrCvH Baza Dobrych Praktyk w tym Baza Narzędzi Dydaktycznych - materiały dydaktyczne dla nauczycieli pod wspólną nazwą zbiór dobrych praktyk jako wsparcie nauczycieli, którzy dokładają starań, by nauka w szkole była coraz ciekawsza.
Profesor.pl
https://liblink.pl/ldNOUI7hJA
Serwis edukacyjny dla nauczycieli. Serwis tworzą ćwiczenia i testy dla uczniów, zagadnienia związane z egzaminami szkolnymi, matura, forum dyskusyjne, publikacje nauczycieli. Pełny dostęp do zasobu serwisu po zarejestrowaniu i zalogowaniu.
Super Belfrzy
https://liblink.pl/wB7x0KfRFq
blog dla nauczycieli innowatorów o wykorzystaniu nowych technologii w edukacji.
Wychowanie.pl
https://liblink.pl/NFNnRsIhXu
Portal edukacyjny dla nauczycieli, powstał, by stworzyć sieciową społeczność wszystkich osób, które uczestniczą w procesie wychowawczym. Umożliwia łatwy dostęp do ważnych informacji i materiałów oraz możliwość dyskusji na tematy związane z wychowaniem. Zawiera szereg informacji przydatnych w praktyce szkolnej, na temat awansu zawodowego nauczycieli, publikacje i ogłoszenia internautów, forum dyskusyjne.

nauki, nauk humanistycznych i nie tylko.
e-podręczniki.pl
Materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
Class Dojo
https://liblink.pl/R3kWilgKaE   - darmowa aplikacja, która łączy nauczycieli z uczniami i rodzicami w celu tworzenia społeczności klasy szkolnej. Nauczyciele mogą dodawać rodziców do klasy, udostępniając im zadania i zasoby takie jak zdjęcia, filmy, ogłoszenia i wiadomości. Class Dojo dostępne jest również w języku polskim.
SeeSaw https://liblink.pl/iXchA0cp7g
Narzędzie online i zestaw aplikacji mobilnych ułatwiających tworzenie zadań dla uczniów i budowanie ich cyfrowego portfolio (tworzenia i przechowywania wykonanych pracy i projektów), które umożliwiają komentowanie i prezentowanie prac innym uczniom oraz rodzicom. SeeSaw umożliwia tworzenie i komunikowanie się z wirtualną klasą.
Edpuzzle
https://liblink.pl/ElZhe0BJrZ -
Prosta platforma ułatwiająca edukację zdalną wokół treści wideo, umożliwia nauczycielom komunikowanie się z uczniami za pomocą prostej opcji tworzenia wirtualnych klas, którym zadaje się do obejrzenia wideo rozbudowane o własne pytania i zadania. Wideo musi być dostępne na platformach takich jak YouTube lub TED.ed a zadania dodajemy samodzielnie za pomocą prostych narzędzi. O tym jak wykorzystać Edpuzzle w czasie zamknięcia szkoły twórcy aplikacji piszą na swoim blogu.
syjne.

Scholaris
www.scholaris.pl - portal wiedzy dla nauczycieli zawierający bezpłatne, elektroniczne zasoby edukacyjne dostosowane do wszystkich etapów kształcenia. Materiały dostępne na portalu są zgodne z nową podstawą programową i kompatybilne ze wszystkimi tablicami interaktywnymi i innymi urządzeniami wspomagającymi pracę nauczyciela, np. tabletami.
Zooniverse
https://liblink.pl/5K3x5xwRHY
Umożliwia każdemu udział w prawdziwych nowatorskich badaniach w wielu dziedzinach nauki, nauk humanistycznych i nie tylko.

Polecamy również:

  1. Telewizja Polska wspomaga polską naukę – Od poniedziałku do piątku na czterech kanałach: TVP3, TVP Rozrywka, TVP Historia i TVO Sport przygotowano pasmo skierowane do uczniów klas 1-8. Podzielono je na bloki: poranne rozpoczynające się od godz. 8:00 i na powtórzeniowe – od 12:30. Aby wziąć udział w zajęciach zorganizowanych w „Szkole TVP”, wystarczy wybrać odpowiednią antenę Telewizji Polskiej, na której prowadzone są lekcje dla konkretnej klasy. Następnie trzeba wskazać godzinę emisji lekcji w danym dniu – w bliku porannym lub powtórzeniowym. Plan lekcji z podziałem na klasy i przedmioty jest dostępny na stronie szkolaztvp.pl.
  2. TVP Kultura – można znaleźć ekranizację lektur szkolnych, programy dokumentalne
  3. Empik w ramach akcji #zostanwdomu udostępnia za darmo konta premium. Dzięki temu można korzystać z dużego zbioru audiobooków i książek (cyt.0 zł za pakiet 13 tysięcy e-booków i audiobooków, w tym setek lektur w Empik Go) przez np. aplikację empik go. Link do krótkiej instrukcji https://liblink.pl/YyODo53Zb5
  4. Słynne muzea oferujące wirtualne spacery:

https://kukulturze.pl/utknales-w-domu-te-12-slynnych-muzeow-oferuje-wirtualne-spacery/

https://www.fly4free.pl/zwiedzac-muzea-nie-wstajac-z-kanapy-oto-najlepsze-muzea-dostepne-online/

https://www.radiozet.pl/Podroze/Wirtualne-zwiedzanie.-10-muzeow-ktore-warto-zwiedzic-online

https://www.national-geographic.pl/traveler/zostanwdomu-i-zwiedzaj-online-10-muzeow-ktore-umozliwiaja-wirtualne-wycieczki

https://kulturadostepna.pl/on-line/wirtualne-muzea

https://www.e-muzeum.eu/

http://www.wiw.pl/sztuka/muzea/

Polecane aplikacje:

  1. Teams
  2. Zoom
  3. Messenger
  4. Skype
  5. Discord
  6. Classroom