Z radością informujemy, że Uczniowie naszej Szkoły zostali wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie „Wyklęci w naszej pamięci” zorganizowanym przez Fundację Inicjatyw Młodzieżowych w Warszawie. Udział w konkursie wzięły klasy 1E (Grafika i poligrafia cyfrowa) oraz 2Ep (Grafika i poligrafia cyfrowa). Przesłaliśmy w sumie 30 prac. Poniżej przedstawiamy 4 nagrodzone projekty.

plakat organizatora,. Tło plakatu jest szare. W centralnej części napis Konkurs wyklęci w naszej pamięci” w trzech wierszach, dla którego tłem jest fragment zdjęcia idący przez pole partyzantów. Pod spodem Informacja zawarta w czterech wierszach „Dla uczniów szkół średnich i studentów. Dwie kategorie: literacka (wiersz lub esej), graficzno-filmowa (grafika lub film)”

Turek Patrycja – klasa 1E– Plakat w orientacji pionowej. Tło ciemnobrązowe. W górnej części plakatu widnieje biało-czerwony napis, w dwóch wierszach - „Żołnierze Wyklęci – w naszej pamięci”. 4/5 plakatu zajmuje popiersie partyzanta oraz popiersie wilka (lewy profil). Twarz żołnierza i pysk zwierzęcia są stworzone z trójkątów. Kolorystyka od jasny szary przez jasny brąz do ciemny brąz.Trinh Maksymilian – klasa 1E– Plakat w orientacji pionowej. Tło stanowi rozgwieżdżone nocne niebo z widocznym okrągłym globem księżyca. W górnej części jest rozpięta w kształcie zygzaka szarfy biało-czerwona flaga Polski. W części centralnej, tylny plan, godło Polski – orzeł w koronie (kolorystyka ciemny strebrny, stalowy). Na drugim planie nagrobek PW. Pierwszy plan z prawej strony plakatu – czarna sylwetka żołnierza, partyzanta (lewy profil) z opuszczoną bronią. Na dole plakatu biało-czerwony napis, w dwóch wierszach, „Wyklęci w naszej pamięci”. Gnyś Jakub – klasa 2Ep – Plakat w orientacji pionowej przedstawia biały zarysy godła Polski - orła w koronie, na którego prawej piersi jest głowa wilka (znak Żołnierzy Wyklętych). Tło plakatu jest czerwone. Nad grafiką orła widnieje napis „Żołnierze wyklęci”. Pod grafiką orła jest napis „My pamiętamy”.Krusiewicz Sara – klasa 2Ep – Plakat w orientacji pionowej. Tło stanowią czarne zarysy drzew (bez liści) na białym tle. Wśród koron rozpostarta jest, przez całą szerokość pracy, flaga biało-czerwona. W centralnej części plakatu widnieje, en face, sylwetka czarnego wilka, na którego tle jest umieszczona biała sylwetka żołnierza (partyzanta). W dolnej części plakatu widnieje czerwony napis (w dwóch wierszach) „1944-1963 Wyklęci”.

 

Opiekun:

Anna Kozdrowicz