Wraz z grupą uczniów z technikum nr.11 im. Piotra Wysockiego wzięliśmy udział w projekcie: „Praktyki w Hiszpanii – pierwszy krok do europejskiej kariery zawodowej”. Miejscem naszych praktyk była słoneczna Hiszpania. Tego miesiąca nigdy nie zapomnimy. Było ciężko lecz wszyscy wytrwaliśmy z uśmiechem do końca. Hiszpania to nie tylko piaszczyste plaże, palmy i nieustająca fiesta lecz także okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego. Mój kierunek miał szansę popracować jako recepcjonista, kelner oraz housekeeper w Petit Palace Bristol. To zaowocuje w naszej przyszłej karierze. Tamtejsi pracownicy okazali się bardzo przyjaźni i pomocni. Dzięki wspólnej pracy szybko nauczyliśmy się podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim, które szlifowaliśmy na lekcjach.

Walencja to piękne miasto, które oferuje wiele atrakcji. Zwiedziliśmy miejscowe oceanarium, biopark, niezwykłe kino. Samo miasto posiada piękną architekturę. Miłośnicy pięknych widoków na pewno znajdą tam coś dla siebie. Mieliśmy okazję poznać kulturę poprzez udział w lekcji flamenco i gotowania tradycyjnej paelli na prowincji.

Wszyscy wrócili zadowoleni z bagażem drogocennych doświadczeń. Wyjazd wiele nam dał. Zaprocentuje to w naszej przyszłej karierze. Jest to mocna pozycja w naszym CV. Sam wyjazd to także świetna przygoda. Okazja do poznania nowej kultury i wspaniałej zabawy. Lecz wszystko co dobre kiedyś się kończy a wspomnienia zostaną na zawsze.

Tu jesteśmy