Zapraszamy na naszą nową stroną:

https://zspwtargowek.eduwarszawa.pl/

Dnia 2 lutego 2016 roku zaczęła się moja przygoda z Hiszpanią, kiedy razem z 20 osobami z mojej szkoły wyruszyliśmy do jednego z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast Hiszpanii – Walencji. Przed wyjazdem uczęszczaliśmy na dodatkowe zajęcia z języka hiszpańskiego i angielskiego, które miały nas przygotować do odbycia stażu za granicą.

Moje praktyki odbyły się w firmie Passion Bike. Panowała tam wspaniała atmosfera, gościnność i otwartość. Do moich obowiązków należało przygotowywanie rowerów do wycieczek, rozdawanie ulotek, pomoc w obsłudze klientów oraz udzielanie informacji turystycznej. Dzięki takiej formie pracy i kontakcie z osobami z całego świata udoskonaliłam swoje umiejętności z języka hiszpańskiego, francuskiego i angielskiego. Z pomocą mojego szefa oraz całego bardzo zgranego i życzliwego zespołu pracowników zdobyłam doświadczenie przydatne dla mojej przyszłej kariery, w branży turystycznej.

Poza pracą miałam dużo czasu na zwiedzanie tego malowniczego miasta, jakim jest Walencja. Jeździliśmy również cała grupą na wycieczki między innymi do Ciudad de las Artes y las Ciencias (Miasteczko Sztuki i Nauki), Bioparku, Oceanarium oraz na hiszpańska wieś, gdzie uczyliśmy się gotować paellę. Mieliśmy także okazję nauczyć się podstawowych kroków tańca Flamenco. Ponadto, uczęszczaliśmy na kurs języka hiszpańskiego w jednej z lokalnych szkół. Wspólne wycieczki, kursy i kolacje sprawiły, że cała grupa lepiej się zintegrowała. Podczas wspólnych posiłków rozmawialiśmy, żartowaliśmy i śpiewaliśmy, co było miłym urozmaiceniem wyjazdu.

Moim zdaniem, takie praktyki to nie tylko szansa na zdobycie nowych umiejętności, ale także na poznanie nowego kraju, kultury i na zawarcie nowych znajomości. Mimo, że początkowo miałam pewne obawy co do wyjazdu związane z pobytem w obcym kraju, teraz z chęcią jeszcze raz wzięłabym udział w takim projekcie. Po takim doświadczeniu jestem bardziej pewna swoich możliwości i bardziej chętna do poznawania nowych rzeczy.

Karolina Lenkowska