Zapraszamy uczniów warszawskich szkół w wieku od 6 do 20 lat do udziału w konkursie plastycznym pt. „Obraz wolności" zorganizowanym z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Na prace czekamy do 25 października 2018.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w Regulaminie na stronie: http://www.nowolipki.edu.pl/konkurs-obraz-wolnosci
Kilka słów o konkursie:
W 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795–1918) Polska odzyskała niepodległość. W roku 2018 mija 100 lat od tamtych wydarzeń. Bolesna historia naszego kraju pokazuje nam, jak ważna jest nieustanna uwaga i troska o niepodległość. Pojęcie wolności jest nieodłącznie związane z możliwością wyboru i odpowiedzialnością za podejmowane decyzje. Jaki jest obraz Twojej, naszej wolności współcześnie?
Konkurs jest organizowany przez Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” w związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to doskonała okazja by spróbować przedstawić w formie plastycznej własne wyobrażenie pojęcia wolność. Temat wolności był inspiracją dla wielu artystów na przestrzeni wieków. Również współcześni twórcy próbują za pomocą różnorodnych środków artystycznego wyrazu rozważać to pojęcie. Sięgnięcie do przykładów z historii sztuki może posłużyć jako pomoc w budowaniu własnych obrazów.

Ewa Sokołowska

Tu jesteśmy