Zapraszamy na naszą nową stroną:

https://zspwtargowek.eduwarszawa.pl/

W dniu 7.06.2015 wyruszyliśmy na odbycie stażu w Walencji. Grupą dwudziestoosobową wsiedliśmy do samolotu i wylecieliśmy do Hiszpanii. Przesiadka w Paryżu przebiegła sprawnie chociaż mieliśmy na nią niewiele czasu. Gdy dotarliśmy na miejsce poczuliśmy zupełnie inny klimat niż w Polsce. Na lotnisku w Walencji czekał autokar który odwiózł nas do naszych mieszkań. Po zakwaterowaniu oraz odpoczynku po podróży przyszedł czas na wspólną hiszpańska kolację.

Odbywałem praktyki w firmie Bus Turistic. Zachęcałem turystów do podróżowania oraz zwiedzania busem pięknej Walencji. Udzielałem również informacji na temat kosztów związanych z tą wycieczką oraz wyznaczałem turystom trasę jaką będą zwiedzać Walencje. Przez nawiązywanie kontaktu z obcokrajowcami poprawiłem swoją znajomość języka hiszpańskiego angielskiego jak i włoskiego. Pracownicy darzyli mnie sympatia oraz ogromnym zaufaniem co ułatwiło mi pracę na stanowisku. Po czterech tygodniach praktyk otrzymałem od pracodawcy propozycje zatrudnienia w firmie Bus Turistic.

W czasie wolnym spacerowaliśmy po Walencji. Wieczorami cała grupą chodziliśmy do restauracji na obfite hiszpańskie kolację. Zwiedzaliśmy dużo pięknych miejsc np.: Bioparc, Oceanarium, Ciudad de las Artes y las Ciencias. Uczestniczyliśmy w koncercie flamenco w którym mogliśmy poćwiczyć ruchy tego tańca. Odwiedziliśmy również hiszpańska wieś na której wspólnie robiliśmy paelle.

Uważam że praktyki w Hiszpanii pozwalają na dalszy rozwój zawodowy, zdobycie nowego doświadczenia oraz poznanie lepiej kultury i obyczajów kraju.