Zapraszamy na naszą nową stroną:

https://zspwtargowek.eduwarszawa.pl/

Dnia 7 czerwca 2015 roku dwudziestoosobową grupą wyruszyliśmy do Walencji, aby odbyć miesięczny staż. Cała grupą spotkaliśmy się na lotnisku. Lot przebiegł spokojnie. Po dwóch godzinach dolecieliśmy na duże lotnisko w Paryżu im. Charles’a de Gaulle’a. Przesiadka do samolotu podróżującego do Walencji przebiegła sprawnie. Gdy dolecieliśmy do Hiszpanii czekał na nas autokar który dowiózł nas do naszych mieszkań.

Praktyki odbywałam w firmie Arquetipo, która zajmuję się grafiką dla włoskiej firmy GameStop. Pracownicy oraz praktykanci byli do mnie przyjaźnie nastawieni, co ułatwiło mi porozumiewanie się i pracę. W pierwszym tygodniu rozpoczęłam projekt szaty graficznej dla firmy GameStop na okres świąt Bożego Narodzenia. Porozumiewanie się w języku hiszpańskim oraz języku angielskim, doprowadziło do tego że moja znajomość języków obcych wzbogaciła się o wiele nowych słów. Następnym zadaniem które mi zlecono było tworzenie pomysłów eventów dla firmy Renault.

Piękna pogoda towarzyszyła nam przez cały pobyt. Hiszpania to kraj pięknych krajobrazów, wspaniałej kultury oraz smakowitej kuchni.

W słonecznej Walencji zwiedzaliśmy dużo ciekawych jakże i pięknych miejsc np.: Bioparc, Oceanarium, Ciudad de las Artes y las Ciencias. Uczestniczyliśmy w koncercie flamenco. Odwiedziliśmy hiszpańską wieś gdzie wspólnie mogliśmy przygotować przepyszną paelle. Kurs tańca flamenco podobał mi się najbardziej ponieważ jest to to taniec w którym ruchy ciała i gesty wyrażają pewne stany emocjonalne tancerza. W wolnym czasie chodziliśmy na spacery po Walencji, ale również jedliśmy typowo hiszpańskie kolacje w restauracjach.

Te cztery tygodnie minęły bardzo szybko i szkoda nam było żegnać się z Walencją.

Praktyki umożliwiły mi poznanie kultury i obyczajów w kraju oraz pozwoliły mi zdobycie nowego doświadczenia. Pobyt w Walencji dobrze wpłynął na moje życie zawodowe ale także i osobiste.