Zapraszamy na naszą nową stroną:

https://zspwtargowek.eduwarszawa.pl/

 Praktyki odbywały się w Hiszpanii w mieście Walencja od 7 czerwca do 4 lipca 2015r. Miałam też zaszczyt zakwalifikować się do tego projektu . Ja osobiście odbywałam praktyki z moim kolegą Krystianem w biurze Segway Tour. Biuro zajmowało się organizowaniem wycieczek po Ciudad de las Artes y las Ciencias, czyli Mieście Sztuki i Nauki oraz Porcie i Starym Mieście. Atrakcją tych wycieczek było oczywiście jeżdżenie na Segwayach, które są mało popularne.

 Do moich obowiązków należała pomoc przy obsłudze Segwaya, pilnowanie grupy turystów podczas wycieczek oraz dbanie o ich bezpieczeństwo. W czasie projektu poznałam pracę przewodnika miejskiego, który oprowadzał grupę turystów do wielu pięknych miejsc jakie posiada Walencja i bardzo ciekawie o nich opowiadał. Ten staż zmobilizował mnie do używania języka obcego, który automatycznie podniósł moje umiejętności zawodowe.

  Podczas pobytu chodziliśmy do szkoły na lekcje języka hiszpańskiego, który ukończyliśmy egzaminem. Lekcje odbywały się w bardzo miłej atmosferze, nauczycielka była kompetentna i zależało jej abyśmy nauczycieli się jak najwięcej.

 Cały okres pobytu był bardzo dobrze zorganizowany. Każdy weekend mieliśmy atrakcyjny. Braliśmy udział w wycieczkach do Bioparc, Oceanarium i kurs flamenco. Najbardziej w pamięci zapadła mi wyprawa na hiszpańską wieś. Zobaczyliśmy jak żyją hiszpańscy rolnicy i jak uprawiają swoje produkty. Kuluminacją tej wycieczki było pod okiem właścicieli przygotowanie Paelli tradycyjnego dania Hiszpanów.

  Panie nauczycielki- koordynatorki projektu w którym brałam udział często zabierały nas na wspólne kolacje do restauracji, abyśmy mogli spróbować różnych potraw kuchni hiszpańskiej. Bardzo podobały mi się te wyjścia, ponieważ mogliśmy wtedy wszyscy spędzić wspólnie czas, porozmawiać o pracy, doświadczeniach i wrażeniach związanych z pobytem.

 Ten wyjazd zwłaszcza, że odbył się daleko od domu, rodziców w innym państwie spowodował, że musiałam nauczyć się odpowiedzialności, większej niż w domu, dyscypliny, liczenia się z innymi 24 godz. na dobę. Wyjazd ten pod hasłem ,, Pierwszy krok do europejskiej kariery zawodowej nie tylko pokazał pracę w innym państwie, ale także nauczył mnie życia, kultury oraz obcowania z ludźmi z innego państwa, którzy jak się okazało są bardzo życzliwi, serdeczni i przyjaźni.

 Chciałabym polecić wszystkim uczniom wzięcie udziału w tym projekcie, gdyż jest to niesamowita przygoda i doświadczenie, które zostanie wam na całe życie w myślach i sercach.